GVAR
The Game

Gry RPG cieszą się cały czas niesłabnącą popularnością. Wciąż powstają i rozwijają się różnorakie projekty, dlatego praktycznie każdy fan takiej rozrywki znajdzie sobie coś dla siebie. My postanowiliśmy wgłębić się w tajniki tworzenia takich gier rekonstruując znane schematy.

Nasz wybór padł na grę w klimacie średniowiecza, która będzie podobna do gry Gothic lub Wiedźmin.

Gvar w zamierzeniu ma być wersją demonstracyjną gry w modelu rozgrywki RPG. Gra opowiada o losach rycerza o imieniu Gvar, który przez podstęp został wyrzucony z zakonu pod zarzutem morderstwa wielkiego mistrza. Gvar chce wrócić i oczyścić swoje imię, ale nim to zrobi jego życiem rządzi pragnienie zemsty.

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy Cię do dalszego czytania i, że będzie Ci się bardzo dobrze grało.

Akcja gry dzieje się w średniowieczu, w krainie Armadia. Nasz główny bohater, o imieniu Gvar, należy do zakonu rycerskiego Harman. Głównymi zasadami zakonu są czystość i ochrona słabszych. Nasz główny bohater przyjaźni się z wielkim mistrzem zakonu. Pewnego dnia wielki mistrz zakonu zostaje zamordowany przez, ubiegającego się o sukcesję, Edvera, a o jego zabójstwo zostaje posądzony Gvar. Na zlecenie Edvera nasz bohater zostaje wywieziony z dala od zakonu przez szajkę łotrów i porzucony. Gra zaczyna się od tego, że bohater budzi się w obcym miejscu. Musi powrócić do zakonu i oczyścić swoje imię. Wpada na pomysł, żeby w tym celu sprzymierzyć sobie ludzi z wioski i wywołać bunt. Misje, które ma za zadanie wykonać Gvar, mają poprawić mu stosunki z wieśniakami.
W pierwszej misji Gvar dostaje od Evy misję odzyskania miecza, który znajduje się w mieście. Jesteśmy pierwszy raz w mieście, więc po wejściu do niego musimy spytać się strażnika, gdzie znajduje się tartak, w którym jest miecz. Gdy Gvar z mieczem już wymknie się niepostrzeżenie z miasta i wykona tę misję, to dowiaduje się od Evy, że mieszkająca w mieście Fiona ma informację o tym jak dostać się do zamku Edvera.
Fiona mieszka przy karczmie, obok rynku. Gvar udaje się do Fiony, a ta zleca mu misję odzyskania jej papierów rozwodowych, które z wyglądu przypominają pergamin. Fiona twierdzi, że była ostatnio na murach miasta i tam mogła zgubić dokumenty. Podpowiada Gvarowi też, gdzie może być zbroja, która ułatwi mu misję. Musimy znaleźć zbroję, przebrać się w nią i niezauważeni wejść do wieży.
Po powrocie dowiadujemy się od Fiony, gdzie mamy udać się dalej. Na tym kończy się obecna postać gry.
Gvar to imię o pochodzeniu nordyckim. Uznaliśmy, że doskonale nadaje się do gry o klimacie średniowiecza, jest obcego pochodzenia, a przy okazji brzmi znajomo i nietuzinkowo zarazem.
W obecnej postaci stworzyliśmy niewielką mapę, która jest tylko na jednej lokacji. Składają się na nią wioska i miasto, które są oddzielone od reszty świata górami i rzeką. Staraliśmy się, żeby mapa była w miarę bogata, a jednocześnie spójna, tzn. są tam takie miejsca jak tartak, magazyn, karczma, rynek, dom, mury miasta z dwiema wieżami, dom drwali i wiele innych. Kwestię rozszerzenia zostawiliśmy na przyszłość.